Ağustos 03, 2015

CinemaPlus Virüsü Nasıl Kaldırılır? Çözümü


CinemaPlus Nedir? Cinema-Plus Nasıl Silinir?

İndirdiğiniz programlar, dosyalar aracılığı ile bilgisayarınıza sızan CinemaPlus istenmeyen yazılımı bazen kaldırması zor olabiliyor. Bazı arkadaşlarımız programı denetim masasından kaldırmaya çalıştığında, bu program şuan kullanılmaktadır hatası ile karşılaşabiliyor ve programı kaldıramıyorlar. 

Bu program ne yapar diyorsanız bir tür reklam yazılımıdır. Yani arama motorlarınıza sızarak pop-up reklamlar açabilir, istediği yere reklam ekleyebilir, yani arama motorlarınızı istediği gibi yönetebilmektedir ve bu gerçekten rahatsız edicidir. Şimdi gelelim bu reklam yazılımını kaldırmaya.

1. Adwcleaner ile temizleme

En çok önerdiğim çözüm yollarından olan Adwcleaner bilgisayarınızdaki, arama motorlarınız da ki, virüsleri, istenmeyen yazılımları, solucanları silmenize yarayan düşük boyutlu bilgisayar dostu bir anasayfa kurtarma programıdır. 

İlk olarak Adwcleaner Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımdan programı indirip çalıştırın.

Daha sonra "Tara" diyerek taramanın bitmesini bekliyoruz.

Bittikten sonra "Temizleniyor" yazan yere tıklayıp bilgisayarınızı kötücül yazılımlardan temizliyoruz.

Temizleme de bittikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve bilgisayarımızda bulunan kötücül yazılımlar temizlenmiş oluyor.


2. Malwarebytes Anti-Malware ile temizleme

 Malwarebytes Anti-Malware Nedir? Nasıl Premium Yapılır? başlıklı yazımdan programı indirebilir ayrıca premium yapabilirsiniz.

Programı premium yaparak taramanızı öneririm, çünkü programın tüm özelliklerini kullanabiliyorsunuz.

Adwcleaner gibi aynı işlevde olan Malwarebytes Anti-Malware, bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları temizlemenize yaramaktadır.


0 yorum

Yorum Gönder