Haziran 22, 2015

Google Chrome Otomatik Geçmiş Silmeyi Kaldırma Çözümü

Google Chrome

Otomatik Geçmiş Silme Nasıl Durdurulur?

Merhabalar, geçen günlerde benimde yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Maalesef bilgisayarıma virüs sokmuştum ve arama motorum değişmişti, her şeyi düzelttikten sonra fark ettim ki Google Chrome geçmişi otomatik olarak siliyordu. Bunu düzeltmek için pek çok siteye girdim, pek çok araştırma yaptım fakat tam olarak bir sonuca varamadım. En son çare ise Chrome'yi silip yeniden yükledim. Eğer sizinde benim gibi geçmişiniz otomatik siliniyor ise alttaki adımları tek tek kontrol edin ve düzeltin.

Adım Adım Çözümler

1) Eklentilerinizi kontrol edin, güvenmediğiniz eklentiler varsa bunları kaldırın. Eklentilerinizi kontrol etmek için, arama motorunun sağ üst köşesindeki 3 çizgiye tıklayıp Diğer Araçlar > Uzantılar adımlarını takip edin.

2) Yine sağ üstten 3 çizgiye tıklayıp Ayarlara girelim. En aşağıya gelerek gelişmiş ayarları göster tıklayalım ve İçerik Ayarlarına girelim. Burada Çerezler bölümünde Yerel verilerin ayarlanmasına izin ver (Önerilen) seçilmiş olması lazım. Eğer bu seçili değilse bunu seçelim.

3) Yine Ayarlar'dan gelişmiş ayarları göster tıklayıp Diller bölümünden dilimizi Türkçe yapalım.

4) Ayarlar bölümünden hesabımız ile oturum açmadıysak oturum açalım. Açtıktan sonra size geçmişiniz ile soru sorabilir, buna tamam diyelim. 

5) Son çare olarak Google Chrome'u Denetim Masasından kaldıralım ve yeniden kuralım. Bu en çok işe yarayan çözüm yoludur. 

0 yorum

Yorum Gönder